Vigyan Bhairav – Stairway to Heaven

Dit blog werd geschreven door Esther Verhoek,

Wat weten we eigenlijk van ons bestaan?

Vigyan Bhairav, “bathing in the unknown” noem ik het maar.

Wat weten we eigenlijk van ons bestaan? Wie zijn wij? Waar komen we vandaan? Waarom zijn we hier? Wat is het heelal, het universum? Wat is infinity of de oneindigheid?

Kunnen onze hersenen deze vragen bevatten, laat staan beantwoorden? Gaat het wel om het beantwoorden of gaat het veel meer om het ervaren? Kunnen we ervaren verwoorden als het om het onbekende gaat?
Continue reading “Vigyan Bhairav – Stairway to Heaven”

Unveiling Infinity: heerlijke ‘nothingness’

Dit blog werd geschreven door Veronique Hazelzet.

Zou ik naar de masterclass over de Vigyan Bhairav, oftewel Unveiling Infinity gaan? Door Sri Sri Ravi Shankar zelf gegeven? Het klonk prachtig; 112 meditatietechnieken die het mogelijk maken om een gevoel van oneindigheid en diepe innerlijke vrede te ervaren…
Iets voor mij? Ik aarzelde. Ik mediteer al bijna 30 jaar en sinds ik 7 jaar geleden overstapte van de Transcedente Meditatie techniek naar de Sahaj Samadhi, is mediteren makkelijker dan ooit. De Sahaj Samadhi is een prachtige cursus die door Sri Sri is ontwikkeld en bij Art of Living wordt gegeven. Daarbij helpen ook de voorbereidende ademoefeningen uit het Happiness Programma, zoals o.a. de Sudarshan Kriya om makkelijk in de rust en leegte van de meditaties te zakken.

Ik twijfelde… zou ik gaan? Continue reading “Unveiling Infinity: heerlijke ‘nothingness’”

De Art of Living trein

Door Astrid Dijkzeul

Al mijn hele leven vind ik het fijn om bezig te zijn. Niks doen en stil zitten…..is niets voor mij. Ik heb dan ook een druk gezinsleven met 4 kinderen. Op een bepaald moment werd het toch een beetje te gortig: ik moest ook even stilstaan want ik trapte in mijn eigen valkuil. Toen was daar Art of Living. Continue reading “De Art of Living trein”